» Sepetinizde 0 ürün var
» Siparişi tamamla
KEBAPÇI İSKENDER

Mehmet oğlu İSKENDER ile başlayan dilimize İSKENDER kebabı olarak yerleşen bu yemek, 4 kuşaktır aile fertleri tarafından İSKENDER markası ile yapılmaktadır.

İSKENDER Dede, Bursa - Kayhan Çarşısı'nda başlattığı bu işi, büyük oğlu Nurettin'e açtığı ilk şube (Atatürk Heykeli'nin karşısıi Teyyare Kültür Merkezi yanı, Atatürk Cd. No:60) ile sürdürmüştür. Ortanca Oğlu Süleyman ile birlikte kendisi Kayhan'da çalışmıştır. Vefatından sonra Nurettin ve Süleyman Dede tarafından işletilen iki dükkan ile Kebapçı
İSKENDER 3. Kuşak trunlarına aktarılmıştır.

Nurettin Dede en küçük erkek kardeşi Cevat Dede'ye Atatürk Caddesindeki küçük mavi dükkanında bu mesleği öğretmiştir. Vefatından sonra da Cevat Dede kebapçılığa devam etmiştir.

Süleyman Dede ise; babasının Kayhan'daki dükkanında mesleğini yapmış ve 3. kuşak İSKENDER İSKENDEROĞLU'na
ve kardeşlerine kebapçılık zenaatını öğretmiştir. Süleyman Dede'nin vefatından sonra (1965 yılından sonra) Kebapçı İSKENDER 1967 yılında Ünlü Cd. No:7 'ye taşınmıştır ve 1973 yılında İSKENDER Dede'nin Kayhan Çarşısı'ndaki dükkanın faaliyetine son verilmiştir.

Bugün Bursa'da küçük Mavi Dükkan ve Büyük Ahşap Dükkan olarak da bilinen iki işletme, faaliyette olan en eski 2. ve 3. Kebabçı İSKENDER işletmeleridir.

Son olarak günümüzde 16 işletmesi olan Kebapçı İSKENDER markasını tescil ettirmiş ve marka mücadelesini, aynı ünvanla 3 ayrı mali grup sürdürmektedir. Açılan 14 şubenin tamamı 90'lı yıllardan günümüze hizmet vermektedir.

2001 yılına kadar İSKENDER İSKENDEROĞLU tarafında yönetilen Bursadaki Büyük Ahşap Dükkan, aile tarafından anonim dönüştürülmüş ve yönetimi küçük iki kardeşe bırakılmıştır.

2003 yılından bugüne İstanbul Kadıköy PTT yanı ve Bağdat Cd. Eenköy'deki dükkanlar; İSKENDER İSKENDEROĞLU ve EVLATLARI tarafından işletilen yegane Kebapçı İSKENDER işletmeleridir.

 

 

 

 KURUMSAL 
 HİZMETLER      
 BİLGİLENDİRME                        
 İLETİŞİM         
 E-BÜLTEN ÜYELİĞİ                         
   Kebapçı İskender
   Fotoğraf Galerisi
   Basında İskender
   Yeni Üyelik
   Üye Girişi
   Online Rezervasyon
   Tüketici Hakları ve Alışveriş Şartları
   Ödeme ve Teslimat Şartları
   Gizlilik & Güvenlik
   Bize Ulaşın
   Şubelerimiz
E-posta adresinizle kayıt olarak kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.